۰۶ مهر ۱۳۹۶
مهر ۶, ۱۳۹۶

ایمپلنت دندان چیست؟

مهر ۶, ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان ، یک نوع پایه از جنس تیتانیوم است . این پایه به دلیل جنسی که دارد طوری ساخته شده است که با سلول های بدن سازگار باشد . ایمپلنت ها جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته به طور دائمی هستند .
بعد از قرار دادن ایمپلنت دندان  توسط دندان پزشک در داخل استخوان فک ، سلول های استخوان ساز شروع به فعالیت می کنند و با استخوان سازی ، استخوان فک را به ایمپلنت جوش می دهند .
جوش خوردن استخوان به ایمپلنت اکثر اوقات سه الی چهار ماه طول می کشد .


پس از پایان فرایند جوش خوردن ، قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد .
از دست دادن یک و یا چند دندان تاثیر زیادی بر روی چهره و مهم تر از آن بر روی اعتماد به نفس فرد دارد . با استفاده از ایمپلنت دندان می توانید اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را بازگردانید ، و همچنین توانایی جویدن طبیعی و چهره ، لبخند گذشته ی خود را داشته باشید .
ایمپلنت  دندانی ، در خانم ها بعد از سن ۱۵ سالگی و در آقایان پس از سن ۱۸ سالگی قابل استفاده است .

انواع ایمپلنت دندان :
ایمپلنت کره ای .
ایمپلنت آمریکایی .
ایمپلنت سوئیسی .
ایمپلنت Sic .
ایمپلنتیوم .
اولین چیزی که ذهن بیمار را درگیر می کند گذاشتن کدام نوع از ایمپلت است .
به طور کلی می توان گفت ، غالب  اکثر ایمپلنت ها خوب است ، مهم آن است که توسط چه دندانپزشکی کار گذاشته می شود ، و مهارت پزشک یک امری مهم واقع شده است .
زمانی که یک دندان از دست رفته باشد :
برای پر کردن این فضای خالی شده ، از روشی به نام بریج ( پل ) استفاده می شود .
برای درمان ، احتیاج است دندان های مجاور ناحیه ی خالی شده برای جایگزینی تراش داده شود .

ایمپلنت دندان و مزیت کاشت آن
همان طور که در مطالب بالا توضیح داده شد ایمپلنت دندان یک نوع پایه از جنس تیتانیوم است. از هزاران سال پیش بشر در فکر جایگزین کردن دندان های از دست رفته بودند که به روش های گوناگونی دست یافته اند که یکی از این روش ها ایمپلنت کردن دندان ها است، ایمپلنت ای اغلب به شکل ریشه ی دندان می باشند و داخل استخوان فک نصب می شود.
ایمپلنت دندان به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز دندان  روی آن استفاده می شود و باز سازی تاج دندانهای از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت مقدور می گردد.